logo_kola_architektura.jpg

Koło Naukowe Architektury
przy Katedrze Budownictwa Lądowego
na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej

W dniu 09.06.2022 roku w ramach Koła Naukowego Architektury pod patronatem Dziekana Wydziału Budownictwa prof. dr hab. inż. Macieja Majora rozstrzygnięto konkurs "Dom Jurajski"

Pierwsze miejsce otrzymali: Viktoriia Kamalbekova, Weronika Kowalik, Kacper Antoniak. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Organizatorzy i prowadzący konkurs w ramach Koło Naukowego Architektury dziękują firmie ArchiTube za sponsorowanie nagród  i chęć współpracy ze studentami Wydziału Budownictwa.

Działalność Koła Naukowego Architektury

Koło Naukowe Architektury umożliwia studentom poszerzanie swoich zainteresowań, uczestnictwo w organizowanych pokazach, spotkaniach i wyjazdach szkoleniowych. Z uwagi na profil Koła Naukowego największą uwagę skupia się na udziale studentów w konkursach o tematyce architektonicznej i urbanistycznej, która motywuje studentów do poszerzania wiedzy oraz prezentacji swoich umiejętności w zakresie projektowania, modelowania komputerowego jak i opracowania graficznego. 

Celem działalności Koła jest przygotowanie studentów do projektowania w zakresie architektury, urbanistyki i projektowania wnętrz poprzez organizowanie konkursów, prelekcji, warsztatów, spotkań tematycznych dotyczących architektury i budownictwa.

Studenci wykorzystują programy komputerowe do projektowania architektoniczno-budowlanego, programy AutoCAD, ArchiCAD oraz wykorzystują oprogramowanie      do tworzenia wizualizacji - program ArtLantis. Opracowywane projekty dotyczą architektury współczesnej, regionalnej, architektury wnętrz oraz zagospodarowania przestrzeni publicznej.

W ramach Koła Architektury prowadzone są zajęcia związane z wykonywaniem makiet przestrzennych projektowanych obiektów. Studenci mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w procesie projektowym obejmującym zarówno opracowanie graficzne jak i w postaci modelu przestrzennego.

 

Struktura Studenckiego Koła Naukowego Architektury
Zarząd Koła:
Przewodniczący: Klaudia Kastelik
Zastępca przewodniczącego: Karol Kmiecik
Skarbnik: Paweł Łakomy

Opiekunowie Koła:
dr inż. arch. Nina Sołkiewicz-Kos
dr inż. arch. Malwina Tubielewicz-Michalczuk

Kontakt:
Opiekunowie:
tel.: (+48) 34 3250906, email: n.solkiewicz-kos@pcz.pl
tel.: (+48) 34 3250201, email: m.tubielewicz-michalczuk@pcz.pl

logo_kola_bim.png

Koło Naukowe „BIM” 
przy Katedrze Budownictwa Lądowego
na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej


Koło Naukowe „BIM” zrzesza grupę studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na temat nowoczesnych technologii wykorzystywanych w budownictwie.

Celem koła jest rozwijanie i poszerzanie wiedzy studentów z zakresu technologii BIM, czyli nowej koncepcji, która zrewolucjonizowała podejście do projektowania, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem oraz kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów technicznych.

Działalność koła opiera się na rozwoju naukowym, w ramach którego nasi członkowie m.in. uczestniczą w konferencjach naukowych, publikują artykuły oraz biorą udział w warsztatach i szkoleniach, np. z obsługi najnowszego oprogramowania wykorzystywanego do projektowania w technologii BIM.

W aspekcie praktycznym, studenci mają możliwość odwiedzin największych placów budowy, gdzie mogą zobaczyć oraz poznać szczegóły techniczne największych inwestycji budowlanych, a dzięki spotkaniom z doświadczonymi inżynierami, członkowie koła mają możliwość zapoznania się z realiami pracy w zawodzie inżyniera. Ponadto, celem koła jest propagowanie informacji o nowoczesnych technologiach budownictwa, zatem koło stanowi idealne miejsce do rozwoju zainteresowań przyszłych inżynierów budownictwa. 

 

Zarząd  Koła:
Przewodnicząca: Roksana Synowiec
I z-ca przewodniczącej: Viktoriia Kamalbekova
II z-ca przewodniczącej: Agnieszka Stępień 

Kontakt:

email:  koloBIM@bud.pcz.pl 

Opiekun Koła Naukowego BIM: prof. nzw. dr hab. inż. Maciej Major
Asystenci opiekuna Koła Naukowego BIM: mgr inż. Mariusz Kosin

                                                                         mgr inż. Przemysław Palacz 

Współpraca: 

Firma JD Engineering objęła patronatem Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej w celu wspierania i rozwijania kształcenia zawodowego.

Koło Naukowe BIM zaprasza wszystkich studentów na spotkanie, które odbędzie się 14 października (poniedziałek) w sali D-9.

kn_bim_spotkanie_14102024.png

logo_kola_ecobilding.jpg

Koło Naukowe „ECO Building”
przy Katedrze Inżynierii Procesów Budowlanych na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej

Cel
Celem Koła Naukowego „ECO Building” jest rozwijanie i poszerzanie wiedzy studentów z tematyki tj.: analiza problemów związanych z budownictwem zrównoważonym, energooszczędnym i pasywnym, efektywność energetyczna w budownictwie, certyfikacja materiałów budowlanych, metody oceny odziaływania elementów budowli na środowisko naturalne, recykling materiałów budowlanych oraz możliwość wykorzystania w budownictwie odpadów z innych sektorów gospodarki. Ponadto celem Koła jest propagowanie informacji o nowoczesnych technologiach budownictwa zrównoważonego oraz metodach i narzędziach zapewniających jakość obiektom budowlanym.

Struktura Studenckiego Koła Naukowego „ECO Building”

 
Zarząd Koła:

Przewodniczący: Mikołaj Węglarski

Zastępca przewodniczącego: Jakub Klimas
Sekretarz:  Barbara Listwan
Skarbnik: Dawid Szopa
Członkowie Zarządu: Bartosz Tomza

Opiekun Koła:
Dr hab. Małgorzata Ulewicz, prof. PCz     

Kontakt:

facebook

email: KoloECOBuilding@bud.pcz.pl

Opiekun: malgorzata.ulewicz@pcz.pl 

Wybrane projekty działalności Studenckiego Koła Naukowego „Eco-building”

  • Wyjazd studentów z Koła do Parku Technologicznego w  Katowicach (13 maja 2014r.);
  • Seminarium „Nowoczesne technologie geosyntetyczne stosowane w budownictwie”; prezentacja Przedsiębiorstwa Realizacyjnego „Inora” -  29 maj 2014 r.;
  • Wizyta studentów z Koła w Cemex S.A. W Rudnikach  (19 listopad 2014r.); 
  • Udział studentów w XI Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej Budownictwo o Zoptymalizowanym Potencjale Energetycznym (4-5 grudzień 2014r.);
  • Wyjazd studentów na VIII Targi Budowlane SIBEX w Sosnowcu -20 lutego 2015r.;
  • Wyjazd studentów na Uniwersytet VSB  w Ostawie - 12 marca 2015;
  • Wizyta studentów z Koła w Zakładzie Ceramiki Budowlanej Owczary (14 maj 2015 r.);
  • Wyjazd studentów na Uniwersytet  w Zilinie ( Słowacja) - 26 maja 2015r.;
  • Seminarium  “Fatigue Lifetime of Structural Materials” - Prof. Ing. Otakar Bokůvka, z  University of Zilina (28 maja 2015r.);
  • Seminarium „Wełna mineralna, właściwości, zastosowanie  i technologie recyklingu”; prezentacja  Rockwool (11 czerwiec 2015r.);
  • Seminarium „Certyfikacja energetyczna budynków” - 26.11.2015r.;
  • Udział studentów w XII Międzynarodowej Konferencji Budownictwo o Zoptymalizowanym Potencjale Energetycznym, 2-4 grudzień 2015 r.  Częstochowa- Nowy Sącz.
  • Udział studentów w szkoleniu „Bezpieczne postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest” - 2 marca 2016 i 11 maja 2016r.;
  • Wyjazd studentów na Międzynarodowe Targi Energii i Odnawialnej i Efektywności Energetycznej „ In Energ” we Wrocławiu -13.04.2016r.;
  • Udział  studentów w I Ogólnopolskiej Konferencji Studentów i Doktorantów „Budownictwo zrównoważone” w  Bydgoszczy - 1-2 czerwiec 2016r.;
  • Udział studentów w Konkursie na opracowanie koncepcji przestrzennego zagospodarowania terenów objętych planem rewaloryzacji gminy Rędziny - 15 czerwiec 2016 r.;
  • Wyjazd studentów na Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetyczne RENEXPO Poland w Warszawie  (20 października 2016 r.);
  • Wyjazd studentów na 26. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy do Warszawy - 26 października 2016 r.;
  • Udział studentów w szkoleniu "Systemy inteligentnego domu"  Firmy F&F Filipowski sp. j. - automatyka domowa i przemysłowa (5 grudnia 2016r.);
  • Udział studentów w XIII Międzynarodowej Konferencji Budownictwo o Zoptymalizowanym Potencjale Energetycznym- Częstochowa -Bielsko Bała-Kęty (7‑9 grudzień 2016r);
  • Wizyta studentów w Zakładzie Wienerberger, oddział  w Częstochowie (14 luty 2017r.).
  • Wizyta studyjna na budowie drogi ekspresowej S1 (5.04.2017 r.)
  • Wyjazd do huty szkła Euroglas Polska (21.04.2017 r.)
  • Wyjazd studentów na Małopolskie Targi Nowych Technologii w budownictwie, instalacji i wyposażeniu wnętrz do Krakowa  (11.05.2017 r.)
  • Wizyta studyjna w cementowni  CEMEX w Rudnikach ( 28.04.2017 r.)
  • Udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Studentów i Doktorantów – „Budownictwo Zrównoważone"  (Bydgoszcz, 5-6.10.2017 r.)
  • Udział w XIV Międzynarodowej konferencji BoZPE- Materiały i Technologie Energooszczędne, w dniach 6-8 grudzień 2017
  • Organizacja Konferencji Naukowo-Technicznej Młodych Naukowców „Materiały, Technologie i Systemy Zarządzania w Budownictwie- 25-26 październik 2018, Częstochowa
  • Uczestnictwo w XV- Międzynarodowej Konferencji  „Materials and  Energy saving technologies - Construction of optimized Energy Potential”, 5-7 grudzień 2018. Częstochowa.
  • Wizyta studyjna w cementowni  CEMEX w Rudnikach (21.01.2019 r.)
  • Uczestnictwo w XVI- Międzynarodowej Konferencji  „Materials and  Energy saving technologies - Construction of optimized Energy Potential”, 4-6 grudzień 2019 r.. Częstochowa
  • Uczestnictwo w XVII- Międzynarodowej Konferencji  „Materials and  Energy saving technologies - Construction of optimized Energy Potential”, 4-6 listopad 2020. Częstochowa ( konferencjo on-line)
  • Webinarium INTERsoft sp. z o.o. i ArCADiasoft (22 i 29.04.2021 r.)
  • Webinarium firmy FAKRO Sp. z o.o. – „Innowacyjne rozwiązania – 30 lat FAKRO” (19.05. 2021 r)
  • Seminarium „Poliuretan - skuteczny materiał do izolacji cieplnej (i nie tylko)” - Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR”. (20.04.2021 r.)
  • Seminarium Schöck Sp. z o.o. pt. „Naprzeciw wymaganiom dotyczącym oszczędności energii - skuteczne eliminowanie mostków cieplnych” (05.05. 2021 r.)
  • Webinarium Testo Sp. z o.o. - „Energooszczędność budynku z firmą Testo”. (12.05.2021 r)
  • Webinarium Yawal S.A. - „Wyzwania stawiane przez architektów nowoczesnym okiennym systemom aluminiowym” (17.05.2021 r.)
  • Uczestnictwo w XVIII- Międzynarodowej Konferencji  „Materials and  Energy saving technologies - Construction of optimized Energy Potential”, 3-5 grudzień 2021 r., Częstochowa
  • Seminarium INTERsoft.- Wykonywanie audytu energetycznego w programie ArCADia TERMOCAD. Efekt ekonomiczny i ekologiczny przedsięwzięcia termoizolacyjnego  (05.04.2022 r.)
  • Webinarium. Schöck  Sp. z o.o. – Schöck -Isokorb - Eliminacja mostków cieplnych w żelbetowych złączkach balkonów, balustrad tarasów i ścianek attykowych, Schöck -Tronsole system izolacji akustycznej w klatkach schodowych (7.04.2022 r.)
  • Wizyta studyjna w cementowni  CEMEX w Rudnikach (21.01.2019 r.)
  • Uczestnictwo w XVI- Międzynarodowej Konferencji  „Materials and  Energy saving technologies - Construction of optimized Energy Potential”, 4-6 grudzień 2019 r.. Częstochowa
  • Uczestnictwo w XVII- Międzynarodowej Konferencji  „Materials and  Energy saving technologies - Construction of optimized Energy Potential”, 4-6 listopad 2020. Częstochowa ( konferencjo on-line)
  • Webinarium INTERsoft sp. z o.o. i ArCADiasoft (22 i 29.04.2021 r.)
  • Webinarium firmy FAKRO Sp. z o.o. – „Innowacyjne rozwiązania – 30 lat FAKRO” (19.05. 2021 r)
  • Seminarium „Poliuretan - skuteczny materiał do izolacji cieplnej (i nie tylko)” - Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR”. (20.04.2021 r.)
  • Seminarium Schöck Sp. z o.o. pt. „Naprzeciw wymaganiom dotyczącym oszczędności energii - skuteczne eliminowanie mostków cieplnych” (05.05. 2021 r.)
  • Webinarium Testo Sp. z o.o. - „Energooszczędność budynku z firmą Testo”. (12.05.2021 r)
  • Webinarium Yawal S.A. - „Wyzwania stawiane przez architektów nowoczesnym okiennym systemom aluminiowym” (17.05.2021)
  • Uczestnictwo w XVIII- Międzynarodowej Konferencji  „Materials and  Energy saving technologies - Construction of optimized Energy Potential”, 3-5 grudzień 2021 r., Częstochowa
  • Seminarium INTERsoft.- Wykonywanie audytu energetycznego w programie ArCADia TERMOCAD. Efekt ekonomiczny i ekologiczny przedsięwzięcia termoizolacyjnego  (05.04.2022 r.)
  • Webinarium. Schöck  Sp. z o.o. – Schöck -Isokorb - Eliminacja mostków cieplnych w żelbetowych złączkach balkonów, balustrad tarasów i ścianek attykowych, Schöck -Tronsole system izolacji akustycznej w klatkach schodowych (7.04.2022 r.).


     

logo_kola_naukowego_erasmus.jpg

Cele Koła Naukowego Erasmus

• Pogłębianie i popularyzacja wiedzy w zakresie nowych technologii stosowanych w przemyśle, zwłaszcza budowlanym.
• Rozwijanie twórczego myślenia i uczenie się pracy zespołowej.
• Rozwijanie wzajemnej współpracy naukowej pomiędzy studentami Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej i uczestnikami wymiany międzynarodowej w ramach programu ERASMUS+.
• Pogłębianie umiejętności lingwistycznych w zakresie języka angielskiego.

Nasze cele realizujemy poprzez:
• Cykliczne spotkania z udziałem zaproszonych gości prezentujących wybrane zagadnienia z zakresu nowych technologii związanych z przemysłem budowlanym.
• Wyjazdy do zakładów przemysłowych związanych z produkcją budowlaną.
• Prezentacje osiągnięć członków KNE.
• Spotkania i współpracę z uczestnikami programu ERASMUS+.
• Prowadzenie serwisu informacyjnego na temat działalności KNE w postaci strony internetowej.
• Inne formy działalności zgodne ze statutem KNE.

Struktura Koła Naukowego Erasmus

Zarząd Koła:
Przewodnicząca: Gęsiarz Aleksandra
Z-ca przewodniczącego: Lacki Michał
Skarbnik: Borowiecki Patryk
Sekretarz: Lachs Kuba
Członkowie Zarządu: Polak Dominik, Piskun Oleksandr

Opiekunowie Koła:
Prof. dr hab. inż. Janina Adamus
Dr inż. Bogdan Langier

Kontakt:
tel.: (+48) 34 3250 908,
tel.: (+48) 34 3250 934

Siedziba:
Wydział Budownictwa
ul. Akademicka 3, 42-200 Częstochowa

Informacja dotycząca programu ERASMUS: KLIK

 

Koło Naukowe „INVENIT”  przy Katedrze Budownictwa Lądowego na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej

Podstawowym celem pracy Koła Naukowego INVENIT w środowisku akademickim, a w szczególności wśród studentów Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej jest krzewienie oraz pogłębianie, wiedzy z zakresu szeroko pojętego budownictwa ogólnego.

Działamy z naciskiem na prezentacje nowych technologii przydatnych przyszłemu absolwentowi w pracy zawodowej. Swoje cele realizujemy poprzez cykliczne spotkania podczas których zaproszeni goście lub członkowie koła przedstawiają wybrane zagadnienia z zakresu nowoczesnych technologii.

Na naszych spotkaniach staramy się spojrzeć na nowości w dziedzinie budowlanej okiem laika, studenta oraz fachowca.
Bardzo angażujemy się w życie naszego wydziału poprzez pomoc w pracach kadry naukowo-dydaktycznej, oraz organizowanie różnego rodzaju spotkań edukacyjnych.

Aktywnie współpracujemy z Samorządem Studenckim co daje nam dodatkowe możliwości rozwoju oraz poznawania kolejnych sposobów angażowania się w życie studenckie. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje które wspomogą nasze koło oraz Wydział Budownictwa w rozwoju naukowym.

Koło Naukowe INVENIT funkcjonuje dla studentów i ze studentami.

Przewodniczący KN-INVENIT: Dawid Szulc
I z-ca przewodniczącego: Mateusz Kuźnicki
II z-ca przewodniczącego: Karol Kmiecik

 

Opiekun Koła Naukowego KN-INVENIT:
dr hab. inż. Marlena Rajczyk, prof. nadzw.

 
 

Koło Naukowe PZITB przy Katedrze Inżynierii Procesów Budowlanych Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej

Koło Naukowe Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa zrzesza studentów już od pierwszego roku studiów, propagując wśród nich ideę samokształcenia i udoskonalania swoich umiejętności zdobytych podczas zajęć dydaktycznych. Koło dba o zasady uczciwej rywalizacji, poszanowania zabytków i przyrody podczas projektowania inżynierskiego.
Pod merytorycznym kierownictwem Opiekuna Koła członkowie realizują projekty daleko wybiegające program nauczania Wydziału Budownictwa. Uczestnicząc w seminariach, warsztatach organizowanych przez KN - PZITB a także Koło Młodych PZITB członkowie podwyższają swoje kwalifikacje i wiedze niezbędną w chwili podjęcia pracy zawodowej.

STRUKTURA KOŁA NAUKOWEGO KN-PZITB
 
Opiekun Koła:
dr inż. Roman Gąćkowski
email: rgackowski@bud.pcz.pl

Zarząd Koła Naukowego KPK:
Przewodniczący: Rossak Bartłomiej
Z-ca Przewodniczącego: Sobota Aleksandra 
Sekretarz:  Jędrzejczyk Filip
Skarbnik: Stachura Agnieszka
Członek zarządu: Nieszporski Marcin
                               
Nieszporski Michał
                              
Kuta Patryk
 
RYS HISTORYCZNY

  • 06 kwietnia 1983 r. – pierwsza rejestracja koła jako Studenckie Koło Naukowe Budowlanych przy Wydziale Inżynierii Lądowej kierunku Budownictwo Politechniki Częstochowskiej. Opiekun koła – dr inż. Bronisław Kapcia
  • 24 marca 1999 r. – rejestracja Koła Naukowego Budowlanych o specjalności Projektowanie Komputerowe w Budownictwie przy Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Opiekun Koła – dr inż. Roman Gąćkowski
  • 11 listopada 2002 r. – rejestracja Koła Naukowego o specjalności Komputerowe Wspomaganie Projektowania Konstrukcji Budowlanych i Inżynierskich przy Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Opiekun Koła – dr inż. Roman Gąćkowski
  • 23 grudnia 2004 r. – zmiana nazwy na Koło Naukowe o specjalności Komputerowe Projektowanie Konstrukcji i rejestracja pod numerem 4/2004/RUOS w rejestrze uczelnianych organizacji studenckich. Opiekun Koła – dr inż. Roman Gąćkowski
  • 13 marca 2008 r. – zmiana nazwy na Koło Naukowe PZITB przy Katedrze Konstrukcji Budowlanych i Inżynierskich Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej i rejestracja pod numerem 4/2004/RUOS w rejestrze uczelnianych organizacji studenckich. Opiekun Koła – dr inż. Roman Gąćkowsk

POSTAWIONE CELE KOŁA NAUKOWEGO PZITB

  • Rozpowszechnianie i pogłębianie wiedzy technicznej wśród studentów,
  • Współpraca z instytucjami i przedsiębiorstwami związanymi z branżą budowlaną oraz zdobywanie praktycznych umiejętności i doświadczeń z zakresu budownictwa,
  • Współpraca z Okręgowym Związkiem PZITB w Częstochowie,
  • Integracja środowiska studenckiego,
  • Promocja Członków Koła Naukowego, Wydziału Budownictwa i Politechniki Częstochowskiej na zewnątrz, reprezentowanie Uczelni, a w szczególności Wydziału Budownictwa na sympozjach, seminariach, konferencjach i innych imprezach naukowych,
  • Wspieranie Władz Wydziału, kadry naukowej i studentów we wszelkiego rodzaju pracach, mających na celu rozwój działalności naukowej i dydaktycznej oraz rozwój bazy naukowej i socjalnej Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej,
  • Opracowywanie i realizacja własnych programów autorskich naukowo-badawczych,
  • Współpraca z Kołami Naukowymi z Polski i zagranicy,
  • Organizowanie i udział w seminariach, konferencjach, sesjach, zjazdach, obozach i wyprawach naukowo-poznawczych.
     

 ZNACZĄCE OSIĄGNIĘCIA KOŁO NAUKOWE PZITB

  • Zorganizowanie seminarium dla architektów APLIKOM aCADemia, na których zaprezentowano nowe oprogramowanie firmy Autodesk Revit Road Show.
  • Udział w I Mistrzostwach Polski Budowlanych i Architektów.
  • Szeroki udziałem w projektach naukowo-badawczych (inwentaryzacje, projekty budowlane, ekspertyzy obiektów budowlanych i inżynierskich) – praca w zespołach projektowych.Organizowanie i udział w seminariach, konferencjach, sesjach, zjazdach, obozach oraz wyprawach naukowo-poznawczych przy współpracy z innymi kołami naukowymi, organizacjami przy Politechnice Częstochowskiej.Zadaszenie i niecka basenu przy IV LO. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. – zespół 7 osób,
  • Ekspertyza budowlana dotycząca stanu technicznego sali teatralnej w budynku użyteczności publicznej i jego rewitalizacji – zespół 5 osób,
  • Przygotowanie dokumentacji do projektu przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Program inwestycji budowlanej pn. – „
  • Przebudowa i rozbudowa Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej wraz z adaptacją stołówki i łączników pomiędzy budynkami” – zespół 15 osób,
  • Projekt hali widowiskowej przy hali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Zdobywców Przestworzy przy ul. Księżycowej 1 w Częstochowie – zespół 5 osób,
  • Inwentaryzacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Zdobywców Przestworzy przy ul. Księżycowej 1 w Częstochowie – zespół 6 osób,
  • Projekt boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Zdobywców Przestworzy przy ul. Księżycowej 1 w Częstochowie – zespół 5 osób,
  • Organizowanie cyklicznych zebrań tematycznych, w których biorą udział zaproszeni goście (pracownicy naukowi i biznesmeni oraz przedstawiciele firm z branży budowlanej).
  • Organizowanie Biblioteki Inżyniera mającej na celu zebranie najważniejszych informacji potrzebnych studentowi na kierunku Budownictwo tj zbiory rysunków budowlano-architektonicznych i konstrukcyjnych przygotowanych w Autocadzie, zbiór literatury, norm, rozporządzeń z branży budowlanej w katalogach PDF, zbiór specyfikacji, programów, instrukcji montażu, algorytmów do projektowania konstrukcji, wykładów z przedmiotów prowadzonych na Wydziale Budownictwa itp.
  • Udział w organizowaniu cyklicznych Konferencji Międzynarodowych – Nauka i Edukacja w Zintegrowanej Europie (od 2004 do 2008 r.)
  • Organizowanie Międzynarodowego Seminarium – „Mosty i tunele świata – nowoczesne konstrukcje i technologie” – październik 2008 r.
  • Organizowanie Międzynarodowego Seminarium – "Bridges and underground structures - technology and design guidelines„ – od 9 do15 czerwca 2012 r.
  • Organizowanie IX Krajowy Zjazd Młodej Kadry PZITB Koła Naukowego Młodych oraz Zarządu Oddziału PZITB w Częstochowie. Konferencja Naukowo-Techniczna. Częstochowa – 10 maja 2013 r.

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zdjęcie przedstawia logo Uczelni dostępnej. Logo przedstawia uścisk dłoni dwóch osoób.Politechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Więcej o plikach cookies i o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Informacje o cookies.

Zapisano