Koło Naukowe Architektury
przy Katedrze Budownictwa Lądowego
na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej
W dniu 09.06.2022 roku w ramach Koła Naukowego Architektury pod patronatem Dziekana Wydziału Budownictwa prof. dr hab. inż. Macieja Majora rozstrzygnięto konkurs "Dom Jurajski".
Pierwsze miejsce otrzymali: Viktoriia Kamalbekova, Weronika Kowalik, Kacper Antoniak. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Organizatorzy i prowadzący konkurs w ramach Koło Naukowego Architektury dziękują firmie ArchiTube za sponsorowanie nagród i chęć współpracy ze studentami Wydziału Budownictwa.
Działalność Koła Naukowego Architektury
Koło Naukowe Architektury umożliwia studentom poszerzanie swoich zainteresowań, uczestnictwo w organizowanych pokazach, spotkaniach i wyjazdach szkoleniowych. Z uwagi na profil Koła Naukowego największą uwagę skupia się na udziale studentów w konkursach o tematyce architektonicznej i urbanistycznej, która motywuje studentów do poszerzania wiedzy oraz prezentacji swoich umiejętności w zakresie projektowania, modelowania komputerowego jak i opracowania graficznego.
Celem działalności Koła jest przygotowanie studentów do projektowania w zakresie architektury, urbanistyki i projektowania wnętrz poprzez organizowanie konkursów, prelekcji, warsztatów, spotkań tematycznych dotyczących architektury i budownictwa.
Studenci wykorzystują programy komputerowe do projektowania architektoniczno-budowlanego, programy AutoCAD, ArchiCAD oraz wykorzystują oprogramowanie do tworzenia wizualizacji - program ArtLantis. Opracowywane projekty dotyczą architektury współczesnej, regionalnej, architektury wnętrz oraz zagospodarowania przestrzeni publicznej.
W ramach Koła Architektury prowadzone są zajęcia związane z wykonywaniem makiet przestrzennych projektowanych obiektów. Studenci mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w procesie projektowym obejmującym zarówno opracowanie graficzne jak i w postaci modelu przestrzennego.
Struktura Studenckiego Koła Naukowego Architektury
Zarząd Koła:
Przewodniczący: Klaudia Kastelik
Zastępca przewodniczącego: Karol Kmiecik
Skarbnik: Paweł Łakomy
Opiekunowie Koła:
dr inż. arch. Nina Sołkiewicz-Kos
dr inż. arch. Malwina Tubielewicz-Michalczuk
Kontakt:
Opiekunowie:
tel.: (+48) 34 3250906, email: n.solkiewicz-kos@pcz.pl
tel.: (+48) 34 3250201, email: m.tubielewicz-michalczuk@pcz.pl
Koło Naukowe „BIM”
przy Katedrze Budownictwa Lądowego
na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej
Koło Naukowe „BIM” zrzesza grupę studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na temat nowoczesnych technologii wykorzystywanych w budownictwie.
Celem koła jest rozwijanie i poszerzanie wiedzy studentów z zakresu technologii BIM, czyli nowej koncepcji, która zrewolucjonizowała podejście do projektowania, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem oraz kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów technicznych.
Działalność koła opiera się na rozwoju naukowym, w ramach którego nasi członkowie m.in. uczestniczą w konferencjach naukowych, publikują artykuły oraz biorą udział w warsztatach i szkoleniach, np. z obsługi najnowszego oprogramowania wykorzystywanego do projektowania w technologii BIM.
W aspekcie praktycznym, studenci mają możliwość odwiedzin największych placów budowy, gdzie mogą zobaczyć oraz poznać szczegóły techniczne największych inwestycji budowlanych, a dzięki spotkaniom z doświadczonymi inżynierami, członkowie koła mają możliwość zapoznania się z realiami pracy w zawodzie inżyniera. Ponadto, celem koła jest propagowanie informacji o nowoczesnych technologiach budownictwa, zatem koło stanowi idealne miejsce do rozwoju zainteresowań przyszłych inżynierów budownictwa.
Zarząd Koła:
Przewodnicząca: Roksana Synowiec
I z-ca przewodniczącej: Viktoriia Kamalbekova
II z-ca przewodniczącej: Agnieszka Stępień
Kontakt:
email: koloBIM@bud.pcz.pl
Opiekun Koła Naukowego BIM: prof. nzw. dr hab. inż. Maciej Major
Asystenci opiekuna Koła Naukowego BIM: mgr inż. Mariusz Kosin
mgr inż. Przemysław Palacz
Współpraca:
Firma JD Engineering objęła patronatem Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej w celu wspierania i rozwijania kształcenia zawodowego.
Koło Naukowe BIM zaprasza wszystkich studentów na spotkanie, które odbędzie się 14 października (poniedziałek) w sali D-9.
Koło Naukowe „ECO Building”przy Katedrze Inżynierii Procesów Budowlanych na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej
Cel
Celem Koła Naukowego „ECO Building” jest rozwijanie i poszerzanie wiedzy studentów z tematyki tj.: analiza problemów związanych z budownictwem zrównoważonym, energooszczędnym i pasywnym, efektywność energetyczna w budownictwie, certyfikacja materiałów budowlanych, metody oceny odziaływania elementów budowli na środowisko naturalne, recykling materiałów budowlanych oraz możliwość wykorzystania w budownictwie odpadów z innych sektorów gospodarki. Ponadto celem Koła jest propagowanie informacji o nowoczesnych technologiach budownictwa zrównoważonego oraz metodach i narzędziach zapewniających jakość obiektom budowlanym.
Struktura Studenckiego Koła Naukowego „ECO Building”
Zarząd Koła:
Przewodniczący: Mikołaj Węglarski
Zastępca przewodniczącego: Jakub Klimas
Sekretarz: Barbara Listwan
Skarbnik: Dawid Szopa
Członkowie Zarządu: Bartosz Tomza
Opiekun Koła:
Dr hab. Małgorzata Ulewicz, prof. PCz
Kontakt:
email: KoloECOBuilding@bud.pcz.pl
Opiekun: malgorzata.ulewicz@pcz.pl
Wybrane projekty działalności Studenckiego Koła Naukowego „Eco-building”
Webinarium. Schöck Sp. z o.o. – Schöck -Isokorb - Eliminacja mostków cieplnych w żelbetowych złączkach balkonów, balustrad tarasów i ścianek attykowych, Schöck -Tronsole system izolacji akustycznej w klatkach schodowych (7.04.2022 r.).
Cele Koła Naukowego Erasmus
• Pogłębianie i popularyzacja wiedzy w zakresie nowych technologii stosowanych w przemyśle, zwłaszcza budowlanym.
• Rozwijanie twórczego myślenia i uczenie się pracy zespołowej.
• Rozwijanie wzajemnej współpracy naukowej pomiędzy studentami Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej i uczestnikami wymiany międzynarodowej w ramach programu ERASMUS+.
• Pogłębianie umiejętności lingwistycznych w zakresie języka angielskiego.
Nasze cele realizujemy poprzez:
• Cykliczne spotkania z udziałem zaproszonych gości prezentujących wybrane zagadnienia z zakresu nowych technologii związanych z przemysłem budowlanym.
• Wyjazdy do zakładów przemysłowych związanych z produkcją budowlaną.
• Prezentacje osiągnięć członków KNE.
• Spotkania i współpracę z uczestnikami programu ERASMUS+.
• Prowadzenie serwisu informacyjnego na temat działalności KNE w postaci strony internetowej.
• Inne formy działalności zgodne ze statutem KNE.
Struktura Koła Naukowego Erasmus
Zarząd Koła:
Przewodnicząca: Gęsiarz Aleksandra
Z-ca przewodniczącego: Lacki Michał
Skarbnik: Borowiecki Patryk
Sekretarz: Lachs Kuba
Członkowie Zarządu: Polak Dominik, Piskun Oleksandr
Opiekunowie Koła:
Prof. dr hab. inż. Janina Adamus
Dr inż. Bogdan Langier
Kontakt:
tel.: (+48) 34 3250 908,
tel.: (+48) 34 3250 934
Siedziba:
Wydział Budownictwa
ul. Akademicka 3, 42-200 Częstochowa
Informacja dotycząca programu ERASMUS: KLIK
Koło Naukowe „INVENIT” przy Katedrze Budownictwa Lądowego na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej
Podstawowym celem pracy Koła Naukowego INVENIT w środowisku akademickim, a w szczególności wśród studentów Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej jest krzewienie oraz pogłębianie, wiedzy z zakresu szeroko pojętego budownictwa ogólnego.
Działamy z naciskiem na prezentacje nowych technologii przydatnych przyszłemu absolwentowi w pracy zawodowej. Swoje cele realizujemy poprzez cykliczne spotkania podczas których zaproszeni goście lub członkowie koła przedstawiają wybrane zagadnienia z zakresu nowoczesnych technologii.
Na naszych spotkaniach staramy się spojrzeć na nowości w dziedzinie budowlanej okiem laika, studenta oraz fachowca.
Bardzo angażujemy się w życie naszego wydziału poprzez pomoc w pracach kadry naukowo-dydaktycznej, oraz organizowanie różnego rodzaju spotkań edukacyjnych.
Aktywnie współpracujemy z Samorządem Studenckim co daje nam dodatkowe możliwości rozwoju oraz poznawania kolejnych sposobów angażowania się w życie studenckie. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje które wspomogą nasze koło oraz Wydział Budownictwa w rozwoju naukowym.
Koło Naukowe INVENIT funkcjonuje dla studentów i ze studentami.
Przewodniczący KN-INVENIT: Dawid Szulc
I z-ca przewodniczącego: Mateusz Kuźnicki
II z-ca przewodniczącego: Karol Kmiecik
Opiekun Koła Naukowego KN-INVENIT:
dr hab. inż. Marlena Rajczyk, prof. nadzw.
Koło Naukowe PZITB przy Katedrze Inżynierii Procesów Budowlanych Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej
Koło Naukowe Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa zrzesza studentów już od pierwszego roku studiów, propagując wśród nich ideę samokształcenia i udoskonalania swoich umiejętności zdobytych podczas zajęć dydaktycznych. Koło dba o zasady uczciwej rywalizacji, poszanowania zabytków i przyrody podczas projektowania inżynierskiego.
Pod merytorycznym kierownictwem Opiekuna Koła członkowie realizują projekty daleko wybiegające program nauczania Wydziału Budownictwa. Uczestnicząc w seminariach, warsztatach organizowanych przez KN - PZITB a także Koło Młodych PZITB członkowie podwyższają swoje kwalifikacje i wiedze niezbędną w chwili podjęcia pracy zawodowej.
STRUKTURA KOŁA NAUKOWEGO KN-PZITB
Opiekun Koła:
dr inż. Roman Gąćkowski
email: rgackowski@bud.pcz.pl
Zarząd Koła Naukowego KPK:
Przewodniczący: Rossak Bartłomiej
Z-ca Przewodniczącego: Sobota Aleksandra
Sekretarz: Jędrzejczyk Filip
Skarbnik: Stachura Agnieszka
Członek zarządu: Nieszporski Marcin
Nieszporski Michał
Kuta Patryk
RYS HISTORYCZNY
POSTAWIONE CELE KOŁA NAUKOWEGO PZITB
ZNACZĄCE OSIĄGNIĘCIA KOŁO NAUKOWE PZITB
Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Więcej o plikach cookies i o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Informacje o cookies.